06.01.2014r. – Czad w mieszkaniu – Mroczkowice
Dodane przez ospmirsk dnia Kwiecień 04 2014 10:46:55


Po godzinie od zakończenia pierwszej akcji w dniu 06.01.2014r. PSK znowu alarmuje strażaków z Mirska do kolejnego zdarzenia. Tym razem wezwanie brzmi „czad w mieszkaniu”. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, okazało się, że lokatorzy poczuli się źle i podejrzewają tlenek węgla. Rota pierwsza za pomocą czujnik wielogazowego sprawdza zawartość gazów w powietrzu, natomiast druga rota sprawdza mieszkanie i przewód kominowy. Analizator wielogazowy wykrył zwiększone ponad normatywne (więcej w zakładce interwencje)Rozszerzona zawartość newsa


Po godzinie od zakończenia pierwszej akcji w dniu 06.01.2014r. PSK znowu alarmuje strażaków z Mirska do kolejnego zdarzenia. Tym razem wezwanie brzmi „czad w mieszkaniu”.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, okazało się, że lokatorzy poczuli się źle i podejrzewają tlenek węgla. Rota pierwsza za pomocą czujnik wielogazowego sprawdza zawartość gazów w powietrzu, natomiast druga rota sprawdza mieszkanie i przewód kominowy. Analizator wielogazowy wykrył zwiększone ponad normatywne stężenie tlenku węgla w powietrzu, co stwarza realne zagrożenia dla życia i zdrowia domowników. Przewietrzono pomieszczenia, wygaszono w piecu i zakazano palenia w piecu do czasu przeglądu kominiarskiego.
Działania w Mroczkowicach trwały 1 godzinę i 20 minut.